W jaki pomieszczeniach w miejscu pracy powinna być umieszczona klimatyzacja?

W jaki pomieszczeniach w miejscu pracy powinna być umieszczona klimatyzacja?

Wraz z nadejściem letnich miesięcy w wielu miejscach pracy włączona jest klimatyzacja, bez której większość z nas nie wyobraża sobie pracy podczas upałów. Nic w tym dziwnego, gdyż może być sporym udogodnieniem. W jakich pomieszczeniach powinny być umieszczane klimatyzatory? Co na ten temat mówią przepisy? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Klimatyzacja w zakładzie pracy- co warto o niej wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że warunki panujące w miejscu pracy mogą mieć bezpośredni wpływ na wydajność i efektywność pracowników. Znajdziemy odpowiednie przepisy, które w jasny sposób mówią o tym, jakie warunki powinny panować w zakładzie pracy. Wynika z nich, że w pomieszczeniach, w których wykonywana jest praca fizyczna, temperatura minimalna może wynosić 14 stopni. W przypadku tych miejsc, gdzie odbywa się praca biurowa – 18 stopni. Z kolei maksymalna temperatura w miejscu pracy nie może przekraczać 30 stopni.

Z tego właśnie powodu wielu pracodawców decyduje się na instalacje klimatyzacji. Może ona znacznie poprawić komfort osób zatrudnionych w danej firmie. Decydując się na montaż klimatyzacji śląsk, możemy znacznie poprawić samopoczucie wszystkich pracowników, a także poprawić ich stan zdrowia. Odpowiednio dobrany klimatyzator może nie tylko zapewnić optymalną temperaturę, lecz także oczyścić i odpowiednio nawilżyć powietrze. To z kolei docenią szczególnie te osoby, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami. Właściwy komfort termiczny może przyczynić się do lepszej i wydajniejszej pracy wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewiętnaście =