Składniki w kosmetykach, które poradzą sobie z wrażliwą cerą

Składniki w kosmetykach, które poradzą sobie z wrażliwą cerą

Praktycznie każdy typ cery ma swoje plusy i minusy, jednak najwięcej tych drugich ma cera wrażliwa. Sprawia najwięcej problemów, zarówno podczas pielęgnacji, jak i wykonywania makijażu. Nietrudno o podrażnienia, zaczerwienienia i reakcje alergiczne. Dlatego jej posiadaczom trudno jest dobrać odpowiednie kosmetyki, które nie tylko poprawią jej stan, ale przede wszystkim jej nie zaszkodzą. Jako najlepszy i najbezpieczniejszy wybór nasuwają się więc kosmetyki naturalne do twarzy, które tworzone są z dbałością o składniki.

Składniki, jakich należy unikać w pielęgnacji cery wrażliwej

Wybór kosmetyków często oparty jest na obietnicach producenta oraz zapewnieniach o delikatności produktu na opakowaniu. Niestety nie zawsze idzie to w parze z pełnym składem kosmetyku, z którym koniecznie powinniśmy się zapoznać. Cera wrażliwa bardzo nie lubi się z silnymi detergentami. Powinno się także unikać składników alergennych takich jak chemiczne konserwanty, barwniki i substancje zapachowe. Warto również sprawdzać, czy pozostałe składniki są bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Jeśli nie, istnieje ryzyko, że również cera wrażliwa zareaguje na nie podrażnieniem.

Składniki cenne dla skóry wrażliwej

Kosmetyki naturalne do twarzy, choć najczęściej nie wykażą się szybkim działaniem, przy długim stosowaniu mogą bardzo poprawić stan naszej cery. Jakich składników powinniśmy w nich szukać? Działających łagodząco jak mleko czy miód, pielęgnująco jak masła i olejki, odbudowująco jak witamina A, C oraz E, a także intensywnie nawilżających jak kwas hialuronowy. Pomogą one ukoić oraz wzmocnić skórę twarzy. Świadomy wybór kosmetyków jest kluczowy w dbaniu o cerę, szczególnie tę wrażliwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − siedem =