Schody – czy mogą stanowić ozdobę domu?

Schody – czy mogą stanowić ozdobę domu?

Schody wewnętrzne – połączenie stylu i funkcjonalności

Schody istnieją w architekturze od tysięcy lat. Dawniej wykuwano je w kamieniu, a z czasem zaczęły być konstruowane z drewna. Już wtedy stanowiły istotny element architektury budynków. Obecnie są głównym komponentem w niemal każdym wnętrzu. Poza oczywistym zastosowaniem, coraz częściej stanowią również część dekoracyjną pomieszczenia.

W zależności od wielkości pomieszczenia i jego funkcjonalności możemy wybrać inny rodzaj schodów. Dostępne jest wiele form i jeszcze więcej materiałów, z których mogą być wykonane. Niezależnie od materiału, powinny być przede wszystkim trwałe i wytrzymałe. Ciekawa forma dodatkowo będzie stanowić ozdobę wnętrza. Ofertę niepowtarzalnych schodów z dowolnych materiałów można odnaleźć na stronie http://schodyszczecin.com.pl/.

Jak wybrać schody pasujące do wnętrza?

Wybór schodów nie jest prosty. To ważny i często kosztowny element budynku. Powinny nie tylko pasować do stylu pomieszczenia, ale być też jego ozdobą. Należy pamiętać, że schody są w większości elementem stałym, wymiana ich nie jest tak prosta, jak zmiana zasłon czy dywanów. Aby wybrać odpowiednie, zdecydujmy, jak i z czego mają być wykonane. Wybierzmy styl pasujący do wnętrza.

Po zdefiniowaniu stylu, pora na wybór kształtu schodów. Wśród wielu form, do wyboru są klasyczne i proste, zakrzywione, lub spiralne. Ważnym elementem jest balustrada – o ile się na nią zdecydujemy. Może być minimalistyczna lub  bogato zdobiona.

Po wyborze kształtu zdecydujmy o materiale wykonania schodów. Do wnętrz nowoczesnych idealnie sprawdzą się te z elementami szkła i metalu, lub kamienia. Jeśli we wnętrzu dominuje styl klasyczny, takie powinny być też schody – bez zbędnych udziwnień. Zdobić będą materiały, z których zostaną wykonane – drewno i kamień są obecnie dostępne w bardzo wielu wariantach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − siedem =