Przydomowy basen za niewielkie pieniądze

Przydomowy basen za niewielkie pieniądze

Wizja posiadania domu z basenem wydaje się niedoścignionym marzeniem wprost z amerykańskich filmów. Wcale nie musimy jednak być milionerami, czy posiadaczami ogromnej willi, żeby pozwolić sobie na rozsądnych rozmiarów basen. Mowa oczywiście o basenach dmuchanych, ale nie tych, w których ledwie mieści się dwie dorosłe osoby, tylko o tych naprawdę dużych. Rozwiązanie takie wbrew pozorom nie jest kosmicznie drogie, ceny zaczynają się już od kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak, że wybór wyższej jakości pozwoli cieszyć się basenem przez długie lata.

Przygotowanie do zakupu i wskazówki

Zanim wybierzemy się na poszukiwania basenu, czy to w sklepach stacjonarnych, czy w internecie, sprawdźmy, na jak wielki model możemy sobie pozwolić. Najlepiej z góry ustalić miejsce, w którym go postawimy, może ono bowiem wymagać przygotowania. Jeśli stawiamy basen na trawniku, upewnijmy się, że powierzchnia jest równa, a w trawie nie kryją się kamienie ani żadne inne, ostre elementy. Przed zakupem uwzględnijmy też to, że modele dmuchane wymagają napompowania. Jeśli nie chcemy spędzić kilku godzin z pompką rowerową w dłoni, powinna zainteresować nas pompka elektryczna. Rozwiązanie takie pozwoli szybko i bezproblemowo nadmuchać nawet największe baseny czy zabawki wodne.

Modele zasilane 12 V mogą też z powodzeniem sprawdzić się jako samochodowe zabezpieczenie w razie nagłej utraty ciśnienia w oponie. Możemy z powodzeniem podłączyć je do gniazdka zapalniczki. Nie zapomnijmy też o zakupie filtra basenowego i tabletek oczyszczających wodę. Zastosowanie odpowiedniej chemii basenowej pozwala uniknąć brudnej wody i cieszyć się higienicznym basenem przez cały sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 6 =