Przewóz towaru za granicę, a wybór odpowiedniej firmy transportowej

Przewóz towaru za granicę, a wybór odpowiedniej firmy transportowej

W naszym kraju funkcjonuje bardzo wiele przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych, które produkują towary przeznaczone głównie na rynek zagraniczny. Są one zmuszone do korzystania z usług profesjonalnych firm logistycznych oraz transportowych. Tego rodzaju podmioty dysponują bowiem odpowiednimi pojazdami (np. ciągnikami siodłowymi z naczepą), a dodatkowo posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze konkretnej firmy przewozowej.

Duża flota pojazdów to absolutna podstawa

Szukając właściwej firmy transportowej specjalizującej się w przewozie ładunków za granicę, w pierwszej kolejności zajrzyjmy do internetu i sprawdźmy, jakie opinie na temat poszczególnych podmiotów mają dotychczasowi klienci. Jeśli w przeważającej mierze są one pozytywne, to zyskujemy większą pewność, że nasz towar zostanie dostarczony do celu w wyznaczonym terminie i nienaruszonym stanie. Oczywiście ogromne znaczenie ma również wielkość i stan techniczny floty pojazdów – maszyny muszą być zróżnicowane pod względem ładowności i rodzaju naczep oraz użytkowane od maksymalnie pięciu lat. Oto pozostałe niezwykle istotne kryteria:

– zakres oferowanych usług – warto myśleć wyłącznie o firmach przewozowych, które świadczą usługi zarówno w zakresie transportu materiałów stałych (sprzęt RTV, meble, pojazdy itp.), jak i sypkich czy niebezpiecznych,

– poziom ochrony ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej,

– posiadanie wszystkich niezbędnych pozwoleń oraz certyfikatów poświadczających profesjonalizm,

– zatrudnianie wysoko wykwalifikowanych kierowców i operatorów logistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − jeden =