Najczęstsze usterki opon

Najczęstsze usterki opon

Opony są produktem, bez której żaden samochód nie mógłby się poruszać w pełni poprawnie. To one umożliwiają bowiem odpowiedni kontakt z podłożem gwarantując efektywną, a jednocześnie bezpieczną jazdę. Jednocześnie opony są jednak narażone na różnego rodzaju usterki, które mogą pojawić się zdecydowanie częściej, niż w przypadku innych elementów wyposażenia pojazdu. Z którymi z konkretnych usterek możemy spotkać się zdecydowanie najczęściej?

Jakim uszkodzeniom może ulec opona?

Jednym z często spotykanych uszkodzeń ogumienia jest nierównomierne ścieranie się bieżnika na wszystkich oponach. Główną przyczyną takie zjawiska jest zazwyczaj nieprawidłowa zbieżność kół, które powoduje silniejsze tarcie po jednej ze stron samochodu. Aby tego uniknąć, należy ustawić geometrię kół zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. bieżnik może zużywać się również bardziej w swojej środkowej części. Taki stan rzeczy może być z kolei spowodowany zbyt wysokim ciśnieniem w oponie.

Innym częstym uszkodzeniem jest nadrywanie się gumy, czego powodem z reguły jest zbyt agresywna i szybka jazda. Niestety opona narażona na oderwania materiału może znacznie tracić na swojej żywotności. Oprócz tego warto przywołać deformacje opony, wynikające z uderzeń lub zadrapań, a także przecięcia oraz pęknięcia. Aby uchronić się przed częścią z nich warto należycie dbać o ogumienie, a także zatroszczyć się o ich jakość. Nie narażając się na duże koszty, w sprawdzonym sklepie można kupić tanie opony o dobrych parametrach, które będą w znacznej mierze odporne na wiele uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =