Modowy savoir vivre na przyjęcia

Modowy savoir vivre na przyjęcia

Jeśli otrzymaliśmy zaproszenie na wystawny bal, bankiet, czy przyjęcie firmowe, zapewne zastanawiamy się jaką kreację wybrać. Eleganckie i wykwintne imprezy wymagają specjalnego ubioru, którego zasady określa się mianem dress code. Zanim więc udamy się na takie przyjęcie, warto zapoznać się z modowym savoir vivre, by nie popełnić żadnej gafy. Kiedy zostaliśmy zaproszeni na spotkanie koktajlowe, mamy większą swobodę dotyczącą stroju.

Panie mogą wybrać elegancką sukienkę, która nie będzie krótsza niż do kolan, a nie dłuższa niż do połowy łydki. Panowie natomiast mogą zdecydować się na półelegancki garnitur lub samemu skomponować zestaw składający się z koszuli z długim rękawem, eleganckich spodni i pasującej marynarki. W wypadku imprez, które odbywają się w ciągu dnia, nie należy zakładać stroju zbyt wytwornego. Połyskujące materiały, mocny makijaż, czy okazałą biżuterię lepiej zostawić na wieczorne okazje.

Wytworne stylizacje na wieczorne wyjścia

Uroczyste przyjęcia, bankiety i gale wymagają zazwyczaj stroju wieczorowego, zwanego także wizytowym. Warto pamiętać, że spotkania, na których obowiązuje wieczorowy strój odbywają się dopiero po godzinie 19. Dla kobiet idealnym wyborem na takie okazje są ekskluzywne sukienki, najlepiej o długości maxi. Taka kreacja powinna być bardziej strojna niż ta, którą wybieramy na imprezy koktajlowe. Mile widziane są błyszczące zdobienia, odbijające światło materiały i ciemne, stonowane kolory. Czerń, bordo, granat, czy szmaragd będą prezentować się bardzo luksusowo. Mężczyźni jako strój wizytowy powinni założyć smoking, koszulę o najwyższym stopniu formalności oraz muszkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzy =