Modny salon – czy może być też praktyczny?

Modny salon – czy może być też praktyczny?

O modnym salonie marzy wielu z nas. Chcemy, by jego wystrój nie odbiegał od powszechnych trendów, a obecne tu meble i gadżety jak najdłużej służyły nam i naszym gościom. Aranżując wnętrza, nie możemy jednak zapominać o ich użytkowości. Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom, dzięki którym pomieszczenie to będzie zarówno modne, jak i praktyczne.

Pomysłowy minimalizm

Nawet najmniejszy salon powinien sprawiać wrażenie przestronnego. Dlatego też im mniej mebli tu wstawimy, tym lepiej. Minimalizm jest w modzie już od dawna i wygląda na to, że w najbliższych latach ten trend nie ulegnie zmianie. Mniejsza liczba gadżetów nie powinna jednak ograniczać naszej wyobraźni. Odwiedźmy więc internetowy sklep meblowy i poszukajmy w nim inspiracji. Wszelkie sekretne schowki czy ukryte szuflady pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni i umiejętne zakamuflowanie przedmiotów, które muszą zawsze być pod ręką, ale nie mogą rzucać się w oczy.

Klasyka z polotem

Klasyczne rozwiązania są zawsze na topie. Zestawy wypoczynkowe z mody nie wychodzą nigdy. Podobnie jak ławy do pokoju, których szeroki wybór w swojej ofercie ma niemal każdy salon meblowy. Modele obecne na rynku w dzisiejszych czasach różnią się jednak od tych, które znamy z końcówki poprzedniego wieku. Rozkładana ława to idealny pomysł do mniejszych wnętrz. Posiada ona wiele niezbędnych w salonie funkcji. Może służyć jako stolik kawowy, półka na piloty do urządzeń multimedialnych, czy gazetnik. Po rozłożeniu sprawdzi natomiast się podczas rodzinnych uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =