Meble do salonu, nowoczesne czy klasyczne?

Meble do salonu, nowoczesne czy klasyczne?

Odpowiednie urządzenie salonu to kluczowe zadanie w aranżacji wnętrz swojego mieszkania. W końcu pokój dzienny to część domu, w której przyjmujemy gości. Warto więc wybrać meble do salonu, które nadadzą mu styl i klasę.

Wybór stylu

Jak już było wcześniej wspomniane, salon jest miejscem, w którym gościmy naszych przyjaciół oraz znajomych. Jednakże w pokoju dziennym odpoczywa również cała rodzina, dlatego powinniśmy do niego wybrać meble charakteryzujące się wygodą i komfortem. Jednakże w jakim stylu urządzić nasz salon? To dylemat wielu ludzi. Ciężko się zdecydować czy wybrać klasyczną aranżację, czy jednak postawić na nowoczesność. Niezależnie od dokonanego przez na wyboru, musimy pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie mieszać obu stylów. Salon będzie wyglądał znacznie lepiej gdy postawimy na spójną aranżację w jednym stylu.

Meble nowoczesne

Nowoczesna aranżacja wnętrz może przybierać bardzo różne formy, których wspólną cechą jest niebanalność i podążanie za trendami. Meble mogą być zarówno bardzo eleganckie, awangardowe lub wręcz przeciwnie – ascetyczne i proste. Aktualnie bardzo popularne są meble charakteryzujące się surowością i ogromną prostotą. Z takim wystrojem mogą dobrze współgrać meble tapicerowane, które zapewnią naszemu salonowi bardziej przytulny wygląd. Do nowoczesnej aranżacji pasują zwłaszcza tapicerowane narożniki o nietypowych kształtach. Niebanalny wystrój salonu może zachwycić wielu znajomych z naszego otoczenia

Meble klasyczne

Klasyczny wystrój wnętrz to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ryzyka i preferują stosowne, eleganckie aranżacje. Meble klasyczne cechują się zazwyczaj dużą jakością, a co za tym idzie też ceną. Oczywiście nikt nie ma obowiązku kupować mebli drewnianych. Zawsze można postawić na tańsze drewniane okleiny. Tradycyjny wystrój wnętrz charakteryzuje się również stonowaną kolorystyką. Bardzo dobrze z tradycyjną aranżacją współgrają meble tapicerowane o klasycznych kształtach. Idealne będą zwłaszcza proste tapicerowane sofy.

Bogaty wybór nowoczesnych mebli tapicerowanych znajdziesz na przykład w internetowym sklepie meblowym Meble Ropez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 7 =