Jakie kwestie warto rozważyć, przed kupnem lub adopcją zwierząt do domu?

Jakie kwestie warto rozważyć, przed kupnem lub adopcją zwierząt do domu?

Zanim adoptujesz, upewnij się, że jesteś gotowy na to zobowiązanie. Spójrz na swój styl życia i dom, aby określić, czy masz czas, cierpliwość i zasoby do opieki nad zwierzęciem.

Czynniki jakie warto rozważyć przed adopcją zwierząt

a) Ile masz czasu? Większość zwierząt potrzebuje około 30 minut ćwiczeń i czasu na zabawę każdego dnia. Jeśli masz inne zwierzęta domowe lub małe dzieci, pamiętaj, aby rozważyć, jak wpłyną one na potrzeby nowego dodatku.

b) Czy masz wystarczająco dużo miejsca? Niektóre zwierzęta potrzebują dużo miejsca do wędrówki, podczas gdy inne mogą przystosować się do mniejszych przestrzeni (jak np. mieszkania). Przed adopcją jakiegokolwiek zwierzęcia, skonsultuj się z pracownikiem schroniska, takiego jak chociażby schronisko.com na temat ich zwyczajów i potrzeb, aby dobrze pasowały do Twojego otoczenia.

c) Czy stać Cię na to? Koszt opłaty adopcyjnej pomaga schroniskom utrzymać zwierzęta w zdrowiu i bezpieczeństwie podczas oczekiwania na dom – ale nie pokrywa wszystkich wydatków związanych z posiadaniem zwierzęcia. Opłaty adopcyjne różnią się również w zależności od stanu, miasta, a nawet schroniska; najlepiej zadzwonić przed odwiedzeniem jednego z nich osobiście lub online (większość schronisk publikuje swoje zasady adopcji online).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 1 =