Jakie akcesoria zabrać, podróżując z kotem?

Jakie akcesoria zabrać, podróżując z kotem?

Podróżowanie z kotem bywa uciążliwe. W przeciwieństwie do psów zupełnie inaczej znoszą one trudy podróży. Istnieje jednak kilka trików, dzięki którym nasze wspólne podróże staną się o wiele przyjemniejsze.

Co warto ze sobą wziąć?

Podstawą udanej podróży jest zadbanie o zdrowie naszego pupila. Na 10 dni przed wyjazdem zaleca się więc odbycia badań kontrolnych. Jest to warunek niezbędny w przypadku wyjazdów zagranicznych. Ważne jest także, by zadbać o identyfikację zwierzaka. Na wypadek ucieczki kota, należy na nim umieścić jego imię oraz nasze dane (w tym numer kontaktowy). W trakcie wspólnej podróży niezbędnym okaże się także zabranie kuwety oraz nosidełka bądź torby do przewozu, ewentualnei transportera. Uchroni nas to przed ewentualnymi szkodami, które zwierzak może spowodować. Do środka warto wrzucić  ulubione gadżety naszego pupila. Pluszowe zabawki, kocyk, a nawet i kłębek włóczki, sprawią, że zwierzę poczuje się jak u siebie. Podczas przejazdów warto wypuścić kota na krótki spacer. W tym celu niezbędna okaże się smycz, dzięki której zwierzak nam nie ucieknie.

Kotu należy zapewnić także odpowiednie jedzenie. W trakcie wakacji nie możemy pozwolić sobie na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych zwierzęcia. Może to wywołać problemy trawienne oraz poważnie wpłynąć na rozstrojenie pracy jego żołądka. Aby uniknąć rozwolnienia należy trzymać się harmonogramu posiłków oraz kupować produkty najwyższej jakości. Idealnie sprawdzą się produkty dostępne na stronie https://kotamy.com/.

Pamiętajmy także o wodzie – tak jak i my ludzie, koty muszą się regularnie nawadniać. Woda z kranu nie zawsze nadaje się do picia, w związku z tym lepiej zaopatrzyć się w wodę butelkowaną. Kota nie powinno się karmić na 3 godziny przed wyjazdem. Jeżeli jednak czeka nas przejazd dłuższy niż 6 godzin, musimy pamiętać by mieć pod ręką żywność, którą będziemy mogli zwierzakowi podać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − jedenaście =