Jak zadbać o swój komfort termiczny w górach?

Jak zadbać o swój komfort termiczny w górach?

W górach zazwyczaj mamy do czynienia z niezbyt korzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego niezbędne jest noszenie wystarczająco ciepłej odzieży. W roli okrycia wierzchniego doskonale sprawdzają się w szczególności kurtki gore-tex z membraną. Wiele atrakcyjnych wizualnie modeli posiada w swojej ofercie sklep internetowy: https://salewa24.pl/pol_m_On_Odziez-meska_Kurtki_Kurtki-GORE-TEX-1194.html.

Pamiętajmy o solidnych butach

Oprócz kurtki gore-tex, na wędrówkę po górach należy koniecznie zabrać ze sobą bieliznę termoaktywną. Świetnie odprowadza ona bowiem pot na zewnątrz, a jednocześnie skutecznie chroni organizm przed wyziębieniem. Tym samym zapewnia optymalne uczucie komfortu. Przy jej wyborze trzeba zwracać uwagę na rozmiar (musi być perfekcyjnie dopasowany do sylwetki) oraz brak szwów (powodują przeważnie nieprzyjemne otarcia).

Kolejnym pożądanym elementem garderoby jest bluza wykonana z miękkiego, w pełni przyjaznego dla ludzkiej skóry polaru. Wyróżnia się ona bardzo dobrymi właściwościami termicznymi, a co najważniejsze nie chłonie wilgoci. Najlepiej zdecydować się na model wyposażony w funkcjonalny kaptur i przylegający do ciała – o gramaturze co najmniej 200 bądź 300 g/m2.

Do ubrań i dodatków gwarantujących maksymalny poziom wygody w warunkach górskich można zaliczyć też:

– spodnie z technicznego materiału, np. softshellu – koniecznie z kieszeniami na dokumenty, klucze i inne drobiazgi

– buty trekkingowe z wysoką cholewką – znakomicie stabilizują stopy i zapewniają wysoką przyczepność do nawierzchni 

– wełnianą czapkę i rękawiczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 9 =