Jak zadbać o odpowiednie ocieplenie domu już podczas jego budowy?

Jak zadbać o odpowiednie ocieplenie domu już podczas jego budowy?

Solidne ocieplenie domu to coś, o czym warto pamiętać w trakcie jego budowy. Zapewni nam ono odpowiedni mikroklimat i zabezpieczy przed utratą ciepła w zimie. Dobrze wykonana izolacja termiczna budynku pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu. Jak ją wykonać, by cieszyć się ciepłem zimą i przyjemnym chłodem w lecie?

Zacznijmy od izolacji fundamentów

Dla wielu osób izolacja termiczna fundamentów to zbędny wydatek. Jak pokazują liczne ekspertyzy domów pozbawionych takiej izolacji, jest ona niezwykle istotna. Przemarznięte ściany fundamentowe są bowiem przyczyną znacznych strat ciepła. Ucieka ono poprzez zewnętrzne ściany budynku w głąb fundamentów. Straty takie pojawiają się pomimo wykonania izolacji w posadzce.

To właśnie dlatego tak istotne jest ocieplenie domu od samego dołu. Jeśli więc zdecydujemy się już na izolacje fundamentowe Śląsk to region, gdzie działa wielu profesjonalistów, którzy bez wątpienia nam w tym pomogą. Warto więc zlecić pracę profesjonalnej ekipie, która w mgnieniu oka przyklei płyty ze styroduru (XPS) na ścianki fundamentowe lub zastosuje izolację natryskową, a następnie ułoży folię kubełkową. Dzięki temu uzyskamy dobrą izolację termiczną oraz możliwość odparowania wilgoci z fundamentów. To z kolei sprawi, że dom będzie suchy i ciepły a my cieszyć się będziemy małymi stratami ciepła w porze zimowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 10 =