Jak wypisać kartkę okolicznościową?

Jak wypisać kartkę okolicznościową?

Wysyłanie kartek okolicznościowych przeżywa obecnie renesans. Wszechobecność technologii w naszym życiu sprawia, że chcemy powrócić do bardziej tradycyjnego, osobistego kontaktu. Własnoręcznie wypisana kartka okolicznościowa sprawi obdarowanej osobie o wiele więcej radości, niż mail, czy SMS. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady, dzięki którym z łatwością napiszemy życzenia do przyjaciół i rodziny.

Słowa prosto z serca

Najtrudniejszym etapem wydaje się być sformułowanie swoich myśli. Warto przygotować sobie czystą kartkę i spisać wszystkie zdania, jakie przychodzą nam do głowy. Można skorzystać też z gotowych życzeń z internetu jako inspiracji, ale najlepsze efekty uzyskamy myśląc o osobie, do której kierujemy swoje słowa. Spersonalizowane życzenia zawsze trafiają do serca odbiorcy i wywołują wzruszenie. Następnie należy przeczytać całość, zastanowić się, jak poszczególne wersy się ze sobą komponują i stworzyć ostateczną wersję. Na tym etapie dokonujemy też wszystkich poprawek językowych. W tym momencie warto spojrzeć też na kartkę i mniej więcej rozplanować ile tekstu się na niej zmieści, jakiej wielkości powinny być litery itd. Znacząco wpłynie to na końcową estetykę.

Kolejnym krokiem jest wybranie narzędzia. Może to być pióro wypełnione ładnym atramentem, długopis lub cienkopis. Po upewnieniu się, że wybrany przyrząd do pisania działa jak należy, można przystąpić do pisania. Wolne, staranne przepisanie tekstu jest gwarancją, że unikniemy kleksów i rozmazanych liter. Na tym etapie kartka jest już gotowa. Wystarczy tylko wysłać ją pocztą lub dołączyć do podarunku, aby na twarzy adresata pojawił się uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jedenaście =