Jak się pozbyć łasicy?

Jak się pozbyć łasicy?

Łasice to dzikie ssaki drapieżne, które często wkradają się do gospodarstw domowych i ogrodów. Niestety, często powodują poważne zniszczenia i nierzadko stwarzają zagrożenie dla mieszkańców. Jak pozbyć się łasicy z domostwa?

Łasica – jak się jej pozbyć?

Mimo tego, że obecnie żyjemy w nowoczesnym świecie, otacza nas przyroda i żyjące w niej zwierzęta. Część z nich przystosowała się do panującej rzeczywistości, tak aby żyć w dawnych lokalizacjach, mimo że powstały w ich miejscach miasta i gospodarstwa domowe. Niestety, wiąże się to często z przykrymi sytuacjami, kiedy zwierzę wyrządza kosztowne szkody, niszczy pracę człowieka albo zagraża zdrowiu ludzkiemu lub swojemu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby zniechęcenie takich stworzeń do życia w pobliżu zabudowań. Powstaje zatem pytanie – jak pozbyć się łasicy z miejsc zamieszkanych przez ludzi? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. W odpowiednich sklepach można łatwo kupić specjalnie zaprojektowane odstraszacze na gryzonie i łasice. To urządzenia, których głównym zadaniem jest emitowanie fal dźwiękowych o wysokich częstotliwościach – są one nieprzyjemne dla uszu opisywanych szkodników. Sprzęt został tak zaprojektowany, aby dźwięki nie były słyszalne ani dla ludzi, ani dla zwierząt domowych (takich jak psy czy koty).

Odstraszacz na miarę naszych czasów

Wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że obecna technologia pozwala na natychmiastową rezygnację z niehumanitarnych łapek na szczury czy myszy. Dlatego warto dokładniej przyjrzeć się rozwiązaniom dostępnym na rynku. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia od firmy Viano, które poprzez emisję fal ultradźwiękowych odstraszają zbliżające się szkodniki, nie wyrządzając im przy tym krzywdy. Wiele z takich produktów wyposażonych jest w dodatkowe buzzery, dzięki którym odstraszacze emitują dźwięki o zmiennych częstotliwościach – zwierzęta nie będą w stanie przyzwyczaić się do stałego nieprzyjemnego dla uszu dźwięku. Wiele modeli posiada dodatkowo zamontowaną diodę LED, która po wykryciu ruchu zaczyna migać, co stanowi kolejny czynnik skutecznie odstraszający gryzonie i łasice.

Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia firmy Viano posiadają specjalne układy elektroniczne, które zostały zaprojektowane do jak najniższego poboru energii elektrycznej. Dzięki temu sprzęt może być wykorzystywany w samochodach, działać na baterie, być zasilany energią słoneczną lub pobierać prąd ze zwykłego gniazdka ściennego. Dzisiaj najprostszą odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się łasicy z ogrodu, jest wykorzystanie ultradźwiękowych odstraszaczy kun i podobnych zwierząt. Wiele z modeli jest przystosowanych również do pracy w warunkach, które panują na dworze, ponieważ posiadają one odpowiednią szczelność i wykonane są z materiałów odpornych na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego.

Łasice to szkodniki, które są w stanie wyrządzić kosztowne szkody w Twoim gospodarstwie domowym. Skorzystaj z niezawodnych ultradźwiękowych odstraszaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 3 =