Implanty – szansa na piękny uśmiech

Implanty – szansa na piękny uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie większości osób, ale niestety nie każdy może się nim poszczycić. Powszechnym problemem są bowiem ubytki zębowe, które szpecą oraz w znacznym stopniu odbierają pewność siebie. Na szczęście istnieje stosunkowo prosty sposób na ich zamaskowanie, a jest nim wszczepienie implantów. Są to specjalne protezy dentystyczne zawierające sztuczny korzeń oraz koronę, które pozwalają bez problemu odbudować zdewastowane uzębienie w całości lub przynajmniej w dużej części.

Zwracajmy szczególną uwagę na materiał wykonania

Implanty zębowe są zróżnicowane pod względem materiału, który decyduje o ich właściwościach użytkowych. Najlepiej sprawdzają się modele z tytanowym korzeniem oraz koroną wykonaną z porcelany albo cyrkonu. Wynika to z faktu, że prezentują się bardzo naturalnie, a jednocześnie są ponadprzeciętnie odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Należy natomiast unikać produktów metalowych i akrylowych. Założenie standardowego implantu obejmuje kilka kluczowych etapów, a zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, ponieważ stomatolog wykonuje go w znieczuleniu ogólnym, ewentualnie miejscowym.

Omawiane konstrukcje pełnią kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim stanowią świetny substytut dla utraconych zębów. Nie są jednak wyłącznie rozwiązaniem o charakterze wizualnym (tak jak choćby licówki), bo dodatkowo efektywnie odtwarzają funkcję żucia, dają duży komfort mówienia, zapobiegają zmianie rysów twarzy, a nawet niwelują kłopoty ze snem czy ograniczają bóle głowy. Jeśli interesują nas wytrzymałe i estetyczne implanty Wrocław to miasto, w którym działa wiele gabinetów stomatologicznych specjalizujących się w ich wstawianiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 11 =