Gadżety dla rowerzystów

Gadżety dla rowerzystów

W Polsce nie brakuje osób, które uwielbiają rekreacyjnie lub sportowo jeździć rowerem. Jeśli taki człowiek obchodzi urodziny, warto z pewnością podarować mu ciekawy gadżet, który w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z jednośladu. Nie powinny to być jednak typowe części konstrukcyjne, ponieważ ich wybór wymaga dużej znajomości tematu i kwestii technicznych. Godne polecenia są natomiast choćby nowoczesne urządzenia Garmin monitory aktywności, opaski smartband i inne sprzęty tej marki słyną bowiem z niezawodności oraz dużej funkcjonalności.

Kilkanaście sprawdzonych i pomysłowych produktów

Podstawowym gadżetem dla każdego rowerzysty są specjalne rękawiczki na dłonie wyposażone we wkładki żelowe. Znakomicie tłumią one drgania i wstrząsy spowodowane poruszaniem się po nierównym podłożu, a ponadto skutecznie chronią stawy i dobrze odprowadzają wilgoć ze skóry. Drugim wartościowym produktem jest bagażnik o ładowności co najmniej 40 kg, który przyda się do przechowywania ekwipunku w trakcie pokonywania długiej trasy. 

Na uwagę zasługują też następujące elementy: torba podsiodłowa (ewentualnie przeznaczona do zamontowania na ramie), licznik elektroniczny informujący o ilości przejechanych kilometrów i średniej prędkości, uchwyt na smartfon, zestaw narzędzi do naprawy kluczowych awarii i usterek, chusta na głowę wykonana z materiału łatwo wchłaniającego pot, bielizna termoaktywna dająca poczucie optymalnego komfortu, a także poręczny bukłak na wodę z rurką i ustnikiem. 

Z kolei w kategorii użytecznych nowinek technicznych prym wiodą głównie różne rozwiązania Garmin na rower. Zaliczamy do nich m.in. zegarki sportowe, inteligentne opaski na nadgarstek (mierzące parametry organizmu), nawigacje GPS z ekranem dotykowym i czujniki mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 11 =