Dermokosmetyki, a zwykłe kosmetyki – czym się różnią?

Dermokosmetyki, a zwykłe kosmetyki – czym się różnią?

Dermokosmetyki to produkty tworzone przez kosmetologów, dermatologów i chemików. Są przeznaczone dla osób posiadających skórę wrażliwą i problematyczną. Bardziej przypominają lek, niż zwykłe produkty drogeryjne. Najczęściej korzystają z nich alergicy lub chorzy na atopowe zapalenie skóry, czy trądzik. Czym różni się ich skład od zwykłych kosmetyków? Czy każdy może używać tych produktów specjalnego przeznaczenia?

Kosmetyk czy lek?

Drogeryjne produkty dostępne są dla każdego. Można je kupić tak naprawdę wszędzie, nawet w supermarkecie. Są kolorowe i pachnące, czym kuszą klientów. Dermokosmetyki muszą natomiast posiadać substancje aktywne w wysokim stężeniu, co poprawia ich działanie. Nie zawierają perfum, barwników i drażniących konserwantów. Są więc przeźroczyste, nie pachną, ale mają intensywne i potwierdzone działanie.

Czy każdy może kupić dermokosmetyk?

Dermokosmetyki są delikatne, nie powodują podrażnień i alergii. Przyspieszają i wspomagają działanie kuracji medycznej. Czy tylko osoby szczególnie wrażliwe i skarżące się na choroby skórne mogą używać tych produktów? Oczywiście nie. Każdy, kto ceni sobie bezpieczny skład i potwierdzone badaniami działanie, może kupić dermokosmetyk dla siebie. Są one dostępne bez recepty, można je jednak znaleźć niemal wyłącznie w aptece. Wybierając dobrej jakości produkty sprawdzonych firm, takich jak na przykład dostępne na stronie internetowej: https://dermakrem.pl/, mamy pewność, że zadbamy o skórę najlepiej jak tylko się da, dostarczając jej wszystkich potrzebnych składników aktywnych i pielęgnacyjnych w bezpiecznej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =