Artykuły, które powinien posiadać każdy rolnik

Artykuły, które powinien posiadać każdy rolnik

Współczesne rolnictwo zdecydowanie różni się od tego sprzed kilkudziesięciu lat. Mnóstwo czynności odbywa się bowiem w sposób zautomatyzowany, co w znacznym stopniu ułatwia hodowanie roślin oraz trzody chlewnej. Poza tym na rynku są dostępne liczne artykuły zwiększające komfort prowadzenia gospodarstwa. Doskonały przykład to choćby specjalna folia kiszonkarska, której produkcją zajmuje się m.in. firma z Białej Podlaskiej, którą znajdziemy pod adresem http://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/folia-kiszonkarska.

Akcesoria o zróżnicowanym przeznaczeniu

Folia kiszonkarska charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, świetną elastycznością i łatwością eksploatacji. Okazuje się wprost nieoceniona w procesie zabezpieczania sianokiszonek i kiszonek kukurydzianych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, szkodnikami i groźnymi grzybami czy bakteriami. Dodatkowo służy do szczelnego okrywania silosów ze zbożem. Każdy rolnik powinien również dysponować solidnymi pasami automatycznymi, za pomocą których można szybko i skutecznie ustabilizować ładunki przewożone na wozach oraz przyczepach samochodowych. Oto pozostałe godne polecenia artykuły:

– siatka z polietylenu – sprawdzają się przy owijaniu bel siana i słomy, wydzielaniu terenu do wypasu drobiu, krów, świń czy koni, a także osłanianiu roślin sadowniczych przed ptactwem,

– pojemnik z tworzywa sztucznego – do ręcznego wysiewu nasion, 

– laska Egnera – do pobierania próbek gleby z wierzchniej warstwy gruntu,

– porządne kalosze ocieplane – do prac w polu i na działce,

– agrowłóknina – do osłaniania roślin uprawnych przed mrozem i wysuszającym wiatrem, 

– opryskiwacz ciśnieniowy, doniczkopaleta, kanister na wodę, elektroniczna stacja pogody i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =