Z czego zrobione są folie ochronne i antywłamaniowe?

Z czego zrobione są folie ochronne i antywłamaniowe?

Bezpieczeństwo to jeden z tych aspektów życia, do których przywiązujemy największą wagę. Chronimy nie tylko osoby, ale także mienie trwałe i przedmioty. Jednym ze sposobów ochrony jest zastosowanie różnego rodzaju folii ochronnych i antywłamaniowych naklejanych na okna i drzwi.

Jak zabezpieczyć powierzchnie szklane?

Współczesne budownictwo charakteryzuje się między innymi dużym wykorzystaniem szkła. Przegrody wykonywane z dużych przezroczystych tafli nie są już niczym niezwykłym. Szkło wykorzystywane jest również jako materiał fasadowy w powstających budynkach, szczególnie biurowcach. Takie tafle szkła wymagają specjalnego zabezpieczenia w postaci folii ochronnych. Materiał tego typu można kupić na stronie https://foliggo.com/oferta/folie-ochronne-i-antywlamaniowe/.

Folie ochronne wykonane są z poliestru. Po przyklejeniu na szybę zwiększają jej odporność na ciśnienie, uderzenia i wstrząs. Folia antywłamaniowa, która składa się najczęściej z kilku warstw, zabezpiecza także przed rozbiciem szkła np. w przypadku próby włamania.

Folie ochronne wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej jak szkoły czy zakłady opieki. Antywłamaniowe natomiast na oknach wystawowych w sklepach i biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =