Wybielanie zębów – czy warto się poddać takiemu zabiegowi?

Wybielanie zębów – czy warto się poddać takiemu zabiegowi?

Piękne, białe, a co najważniejsze zdrowe zęby są marzeniem każdego. Dzisiejsza medycyna przynosi wiele sposobów na osiągnięcie tego celu. Najwygodniejszą metodą wybielania jest nakładkowa, której część pracy wykonuje się samodzielnie w domu. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie zabiegu, który zapewni profesjonalnie przygotowany gabinet stomatologiczny, taki jak https://www.medessence.pl/

Jak przebiega taki zabieg?

Metoda nakładkowa dzieli się na dwa etapy. Pierwszy ma miejsce w gabinecie stomatologicznym. Dentysta sprawdzi stan uzębienia, bowiem aby móc przeprowadzić ten proces, zęby muszą być zdrowe. Ewentualne ubytki uzupełniane są materiałem tymczasowym, który zostanie wymieniony na właściwy, po zakończeniu wybielania. Następnym etapem jest zdjęcie kamienia nazębnego. Jeden z ostatnich elementów to pobranie wycisku, na podstawie którego, technik wykona indywidualne nakładki. Kiedy stomatolog, po ocenie poziomu wrażliwości zębów, dobierze odpowiedni preparat, cały proces wybielania przenosi się do domu pacjenta. Od niego będzie teraz zależeć efekt. Należy bowiem pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu wytycznych, które określa lekarz.

Właściwy efekt wybielania nakładkowego widoczny jest do dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. Utrzymuje się on średnio dwa lata. Co ciekawe, zęby zawsze będą jaśniejsze aniżeli były przed rozpoczęciem procesu. Ile kosztuje taka przyjemność? Ceny plasują się między 400 a 800 zł. Różnica w koszcie wynika z wielu czynników, takich jak rodzaj używanego preparatu czy renoma gabinetu wykonującego zabieg. Pod tym względem można mieć pewność, że wybielanie zębów nakładkowe Warszawa będzie po prostu wykonane jak trzeba, przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =