Wszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu quada

Wszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu quada

Quady są pojazdami, które zdobyły sobie ogromną popularność w ostatnich dwóch dekadach. Pozwalają bowiem na jeżdżenie po wszelkiego rodzaju bezdrożach, są więc doskonałe do zabawy, a na terenach wiejskich także do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Jednak quad, jak każdy pojazd, musi być ubezpieczony. Dotyczy to zwłaszcza tych czterokołowców, które posiadają homologację drogą i są dopuszczone do użytku na drogach publicznych. W takim przypadku brak ubezpieczenia OC może skończyć się bardzo wysoką karą.

Jakie ubezpieczenie powinien posiadać quad?

Przede wszystkim, jeżeli posiadamy pojazd z homologacją drogową, musi on posiadać polisę chroniącą przed odpowiedzialnością cywilną (tak zwane OC). Jest to identyczna polisa jak w przypadku samochodów osobowych czy motocykli. Co ważne, zarejestrowany quad musi mieć aktualne OC nawet wtedy, jeżeli w ogóle nie użytkujemy go na drogach publicznych. Dlatego zadbajmy o posiadanie odpowiedniej polisy i jej terminowe opłacanie. Inaczej Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na nas bardzo wysokie sankcje finansowe, idące w wiele tysięcy złotych.

Gdzie wykupić OC na quada?

Niestety wiele tradycyjnych ubezpieczycieli nie zawsze pozwala na zamówienie polisy OC dla quadów. Nie znaczy to jednak, że oferty takie znaleźć jest trudno. Na stronie https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczenie-quada możemy bez problemów znaleźć takiego rodzaju polisę. Przy okazji zakupu OC warto również zdecydować się na polisę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu obrażenia po ewentualnej przygodzie w terenie będziemy mogli leczyć z rekompensatą z posiadanej polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 9 =