Włoskie stoki – co wyróżnia je na tle pozostałych kurortów?

Włoskie stoki – co wyróżnia je na tle pozostałych kurortów?

Włoskie Alpy rok w rok przyciągają całą masę turystów z całego świata. Ich niekwestionowanym atutem są z pewnością stoki narciarskie, które są doceniane zarówno przez początkujących jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Włoskie stoki są bardzo często wybieranym kierunkiem aktywnego odpoczynku z wielu powodów. Przede wszystkim charakteryzują się wymarzoną pogodą podczas urlopu. Wyjątkowo wietrzne i pochmurne dni są tam niezwykle rzadkie. Bardzo często występujące słoneczne dni z minimalnie ujemną temperaturą skutecznie zwabiają całe rodziny na stoki.

Bukując wyjazd w regiony, możemy być również pewni, że śniegu będzie pod dostatkiem, ponieważ zdecydowana większość stoków jest dodatkowo sztucznie naśnieżana. Ponadto wiele turystycznych regionów zapewnia ogromną liczbę zjazdów i tras, a każde z nich określone jest kolorem odpowiadającym za poziom trudności. W bliskim sąsiedztwie stoków znaleźć można również wiele sklepików i restauracji, w których spróbować można włoskich specjałów i rozgrzewających dań z całego świata.

Prawdziwe doliny słońca

Jednym z popularniejszych regionów jest Val di Sole, czyli Dolina Słońca. Stoki tam charakteryzują się różnorodnością i bogatym wyborem tras, a ponadto znajdują się tam dwa duże snowparki. Oferty bezpiecznych wyjazdów na włoskie stoki do Val di Sole znaleźć można między innymi tu https://www.winterevent.pl/narty-wlochy/val-di-sole. Znaleźć można tam oferty wyjazdów w różnych terminach w iście bajkowym otoczeniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + piętnaście =