Wiklina – jej zastosowanie w domu, jak i w przestrzeni ogrodu

Wiklina – jej zastosowanie w domu, jak i w przestrzeni ogrodu

Wiklina, pozyskiwana z poddanych obróbce młodych pędów wierzb, jest materiałem niezwykle często spotykanym w domach. Jest stosowana zarówno do produkcji mebli, jak i akcesoriów. Popularność zawdzięcza głównie swoim walorom estetycznym i naturalnemu pochodzeniu. Wybierając produkty wiklinowe zyskuje się pewność, że meble nie zawierają szkodliwych chemikaliów (jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta). Dodatkowo są trwałe i łatwe do przechowywania czy czyszczenia.

Ciekawe wzory i naturalne kolory

Wiklina jest materiałem niezwykle elastycznym, dzięki czemu plecione meble zyskują ciekawe kształty i ozdobne wzory. Ze względu na bogactwo kolorów, wiklinowe meble pasować będą do wielu wnętrz. Szczególną popularnością cieszą się wiklinowe fotele i stoliczki. Dodatkową zaletą jest fakt, że są lżejsze niż meble wykonane z drewna, łatwiej więc przestawiać je z miejsca na miejsce. Z kolei powierzchnia wiklinowych etażerek i półek będzie miła w dotyku i pozbawiona szorstkich krawędzi. Daje to pewność, że książki bądź inne przedmioty nie ulegną zniszczeniu. W kuchni przydać mogą się wiklinowe kosze, w których przechowywać można suchą żywność.

Idealne meble ogrodowe

Ze względu na swoją lekkość i wytrzymałość, wiklina bardzo często wykorzystywana jest przy produkcji mebli czy akcesoriów ogrodowych. O ile meble można w czasie niepogody łatwo schować przed deszczem, o tyle inne elementy niemobilne warto zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przeglądając rady i wskazówki zamieszczone m.in. na stronie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-impregnowane-c-63.html, szczególnie warto zwrócić uwagę na ten aspekt szczególnie w przypadku wiklinowych mat. Zaimpregnowane maty można wykorzystać jako osłonę ogrodzenia lub balkonu. Z wikliny można zrobić także niższe płotki, na przykład na rabatki z kwiatami. Na zewnątrz zastosowanie znajdą też wiklinowe kosze – od stylowych osłonek na doniczki po przydatne kosze do rowerów. Materiał ten wykorzystywany jest także do wyrobu elementów dekoracyjnych, na przykład ozdobnych kul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 6 =