Wieczór z ukochanym – jakie wino kupić?

Wieczór z ukochanym – jakie wino kupić?

Przygotowanie randki i oczekiwanie na nią może być stresujące, dlatego warto zaopatrzyć się w butelkę dobrego wina. Kieliszek alkoholu nieco rozluźni sytuację, wprowadzi bardziej swobodną atmosferę oraz świetnie nada się do przygotowanych dań. Jedyne, co musimy zrobić, to podjąć dobry wybór w kwestii gatunku wina. Jakie najlepiej nada się na randkę? 

Lekkie białe wino – na ciepłe wieczory

Kiedy na zewnątrz panuje upał, lepiej zrezygnować z czerwonego wina. Jest za ciężkie i może spowodować, że poczujemy się ociężali, co źle wróży dla dalszej części wieczoru. Dużo lepiej sprawdzi się białe wino. Jest lżejsze, nie ciąży na żołądku, a ponadto wprowadzi do podczas randki mniej oficjalną atmosferę, dzięki czemu łatwiej się rozluźnimy. Dobrym wyborem będzie tutaj białe wino słodkie, które znajdziemy choćby pod adresem https://www.foczkaalkohole.pl/produkt/dorato-bianco-075l-biale-slodkie/.

Dobrze spisze się również wino musujące. Sprawdzi się jako aperitif przed jedzeniem, ponieważ przygotuje kubki smakowe na dalsze doznania. Poza tym, podobnie do białego wina wprowadzi nieco luzu.

Klasyka gatunku, czyli wino czerwone

Tradycyjne wino czerwone oczywiście też sprawdzi się na randce. Jest eleganckie, cechuje się głębią smaku i świetnie łączy się z wieloma daniami. Jego niezaprzeczalnym atutem jest to, że rozgrzewa, dzięki czemu nie tylko my, ale również rozmowa nabierze rumieńców. Jak to z klasykami bywa, z czerwonym winem trudno się pomylić, gdy przygotowujemy randkę. Właśnie z tego powodu wielu na nie stawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × jeden =