W jakich branżach najszybciej można znaleźć pracę za granicą?

W jakich branżach najszybciej można znaleźć pracę za granicą?

Mimo iż w ostatnich latach pensje Polaków w kraju ciągle rosną nadal wiele osób woli wybierać rozwój zawodowy poza granicami kraju. Różnica zarobków wciąż jest widoczna i to zarówno wśród osób niskowykwalifikowanych, bez znajomości języka obcego, jak i wśród specjalistów płynnie mówiących po angielsku czy niemiecku. Niezależnie od tego, z jaką branżą chcielibyśmy związać swoją przyszłość za granicą dobrze jest skorzystać z usług doświadczonej agencji pośrednictwa pracy takiej jak ta z witryny https://workafford.pl/jaka-praca-czeka-na-polaka-za-granica/. Jest to szczególnie polecana forma zatrudnienia dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w pracy za granicą, które nie są jeszcze biegłe w organizacji różnego typu formalności.

Branże dobre na start

Wśród rozpoczynających swoją przygodę za granicą Polaków, dużą popularnością cieszą się branża budowlana, magazynowa, logistyczna oraz produkcyjna. Osoby znające, chociaż w podstawowym stopniu język obcy często znajdą także pracę przy opiece nad dziećmi lub osobami starszymi. Są to zazwyczaj dość proste prace fizyczne. Pozwalają jednak zapoznać się ze specyfiką danego kraju, podszkolić język oraz odłożyć pewne oszczędności poprawiające w przyszłości jakość życia w kraju lub na emigracji.

Praca dla specjalistów

Jednak praca za granicą to także alternatywa dla osób posiadających konkretne umiejętności oraz doświadczenie. Wiele firm chętnie zatrudni osoby z wykształceniem technicznym, spawaczy oraz monterów, pielęgniarki oraz pielęgniarzy czy inne osoby posiadające doświadczenie w poszukiwanym zawodzie. Doświadczenie zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języka obcego pozwala na osiągnięcie zarobków nawet wielokrotnie wyższych niż na stanowiskach analogicznych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 7 =