Utrwalenie fryzury na przyjęcie – porady

Utrwalenie fryzury na przyjęcie – porady

Każdy z nas wychodząc na przyjęcie, chciałby dobrze się prezentować. Ważnym elementem wyglądu jest właściwie wystylizowana fryzura. Niestety po kilku godzinach spędzonych na imprezie, może stracić ona swój nienaganny kształt. Dlatego oprócz ułożenia włosów należy również zadbać o ich mocne utrwalenie.

Odpowiednie kosmetyki

Podstawowym kosmetykiem, jaki możemy użyć do utrwalenia fryzury, jest pianka do włosów. Szczególnie jeśli brakuje im objętości bądź są kręcone. Produkt należy nakładać podczas rozczesywania na mokre włosy, a później ułożyć je w odpowiedni sposób. Specyfik ten oprócz utrzymania kształtu fryzury wytworzy również warstwę ochronną na powierzchni włosa.

Kolejnym kosmetykiem pomagającym nam zachować odpowiedni wygląd jest żel. W przeciwieństwie do pianki można nakładać go również na suche włosy. W zależności od fryzury, jaką chcemy uzyskać, wybieramy odpowiedni stopień utrwalenia. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością tego specyfiku, ponieważ może to spowodować, że nasze włosy będą wyglądać nienaturalnie.

Innym także bardzo skutecznym produktem jest lakier. Utrwalanie fryzury takimi sprayami do włosów charakteryzuje się dużą stabilnością ich ułożenia, bowiem zapewniają one ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Lakier używamy na samym końcu po uczesaniu i wysuszeniu. Dzięki temu możemy zachować swoją stylizację nawet na bardzo długich przyjęciach. Oczywiście podobnie jak w przypadku żelu, należy właściwie dobrać moc produktu do swoich potrzeb. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =