Specjalistyczne śruby dla montera

Specjalistyczne śruby dla montera

Osoby zajmujące się zawodowo montowaniem różnych konstrukcji lub instalacji korzystają na co dzień z licznych elementów złącznych. Jednymi z najbardziej przydatnych są specjalistyczne śruby, które różnią się od siebie pod względem zarówno rozmiaru, jak i kształtu łba czy rodzaju gwintu. Doskonałym przykładem jest choćby śruba samokontrująca, zwana również samozabezpieczającą. Charakteryzuje się ona posiadaniem wkładki zwiększającej tarcie i specyficznego gwintu, w którym kąt nachylenia jest wyraźnie mniejszy od kąta natarcia.

Czasami klasyczne rozwiązania okazują się niewystarczające

Do większości typowych czynności monterskich nadają się tradycyjne śruby z łbem sześciokątnym. Niekiedy jednak konieczne jest zastosowanie modeli specjalistycznych – chodzi w szczególności o zaawansowane prace remontowe, budowlane oraz konstrukcyjne. W tej kategorii wyróżniamy m.in. modele dwugwintowe, pozwalające na wykonanie niemal całkowicie niewidocznych połączeń. Idealnie sprawdzają się one w przypadku montowania wszelkich konstrukcji drewnianych, takich jak panele czy boazeria. Dzięki nim finalny przedmiot prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Popularne są ponadto konfirmaty, czyli śruby imbusowe wykonane ze stali ocynkowanej i przeznaczone stricte do profesjonalnych łączeń meblowych. Odznaczają się one ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W niektórych zastosowaniach przydatne okazują się też wersje motylkowe, idealne do zespalania zaawansowanych obiektów maszynowych – głównie ze względu na możliwość ścisłej kontroli procesu dokręcania (brak ryzyka uszkodzenia podzespołów). Oprócz tego wartościowe są m.in. modele z niepełnym gwintem, płużne, typu Torx, klamrowe, dociskowe z czopem stożkowym i oczkowe. Wszystkie wymienione powyżej śruby znajdziemy na https://www.kristal.net.pl/sruby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + trzynaście =