Rzeczy. które powinna mieć każda szkoła

Rzeczy. które powinna mieć każda szkoła

Szkoła powinna obowiązkowo posiadać kilka rzeczy. Oczywiście nie chodzi tutaj o totalne podstawy jak to, iż w klasie powinny być krzesła, tablica z gąbką i kredą. Prócz tego jest też wiele innych przedmiotów, które doskonale sprawdzą się w szkole. O czym mowa?

Jeszcze zanim wejdziemy

Tabliczki informacyjne na drzwi do szkoły są tym, co koniecznie trzeba tam umieścić. Dzięki nim rodzic będzie wiedział, że dany budynek to szkoła a dziecko nie będzie miało wymówki, iż nie było w szkole, bo… nie potrafiło jej znaleźć. Zresztą takie tabliczki to absolutna podstawa i raczej trudno sobie wyobrazić placówki bez niej.

Przechodząc szkołą

Gdy już wejdziemy do środka, pierwsze co powinno przykuć naszą uwagę to ciekawe korytarze. Jednak zwykle mamy do czynienia z nudnymi ścianami bez życia. Tutaj dobrze jest zastosować szkolne naklejki, które pomogą korytarzom nabrać nieco wigoru. Ściany to też miejsce, aby nakleić na nich różne wytwory uczniów, które przyciągną wzrok i nie chodzi tutaj bynajmniej o najgorsze wypracowanie dekady.

Siadając w klasie

Gdy uczeń zasiada do lekcji dobrze, gdy ma do dyspozycji jakieś rzeczy, które usprawnią jego naukę. Mowa tutaj o nauce geografii przy pomocy globusów czy o zlewkach na tworzenie chemicznych receptur. Im więcej ciekawego sprzętu, który sprawi, że nawet najtrudniejsze zakuwanie stanie się interesujące, tym lepiej zarówno dla uczących się, jak i dla nauczycieli. Nic bardziej nie zabija ducha nauki niż brak lekcji, które urozmaicą zdobywanie przez dzieci wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =