Renowacja tarasu – kiedy jest potrzebna?

Renowacja tarasu – kiedy jest potrzebna?

Drewniane tarasy wyglądają bardzo elegancko, ale materiał z którego są wykonane narażony jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy promieniowanie słoneczne. Trzeba więc zadbać o właściwą jego pielęgnację, aby przez długi czas prezentował się on nienagannie. Bardzo ważna jest także regularna jego renowacja.

W jaki sposób przeprowadzić renowację tarasu?

Prace renowacyjne najlepiej jest przeprowadzić na wiosnę, czyli przed sezonem, gdy będzie on użytkowany najczęściej. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić wszystkie deski z zabrudzeń. Można to zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotki oraz węża z wodą. Do czyszczenia tarasu można także użyć specjalnego środka przeznaczonego do tego celu, który pomoże usunąć mocniejsze zabrudzenia. Trzeba pamiętać, aby oczyścić dokładnie wszystkie zakamarki. Po umyciu desek muszą one dobrze wyschnąć.

Deski tarasowe warto pokryć olejem, który odpowiednio je zabezpieczy i podkreśli ich kolor. Zabezpieczone nim drewno będzie prezentować się bardzo elegancko. Dzięki niemu wilgoć nie będzie wnikała do wnętrza drewna. Olejowanie najczęściej powtarza się po około 12 godzinach, dzięki czemu efekt jest jeszcze lepszy. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej renowacji przy użyciu specjalnych maszyn. Takie usługi oferuje m.in. firma IdeaGarden. Taka usługa polecana jest szczególnie w przypadku tarasów, które utraciły swój atrakcyjny wygląd i pierwotny kolor, a powierzchnia desek pokryła się brzydkim nalotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =