Przyczyny zespołu cieśni nadgarstka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zespół cieśni nadgarstka bez wahania można nazwać chorobą naszych czasów. Jego powstawaniu sprzyja wielogodzinna praca przed komputerem, prace fizyczne związane z wielokrotnym powtarzaniem tej samej czynności (na przykład na produkcji, przy taśmie), ale też długotrwała jazda na rowerze czy prowadzenie samochodu. Przyczyny choroby mogą być też mniej typowe, jak na przykład źle zrośnięte złamania kości lub problemy z hormonami (szczególnie u kobiet). Do schorzenia dochodzi, gdy mamy do czynienia z uciskiem i podrażnieniem nerwu pośrodkowego, odpowiedzialnego za czucie w dłoni i jej sprawność. Początkowo objawy występują sporadycznie, z czasem jednak narastają, przerywając nawet nocny sen. W codziennej walce z tą uciążliwą dolegliwością niezwykle pomocne są opaski magnetyczne na nadgarstek Ort Butterfly, wykonane z ekologicznego materiału o wysokiej przepuszczalności powietrza.

Jak pokonać objawy zespołu cieśni nadgarstka?

Główne objawy zespołu to ból i drętwienie palców oraz zaburzenia sprawności manualnej. Warto wspomnieć, że pojawianiu się schorzenia sprzyja nie tylko długotrwałe pisanie na klawiaturze, ale przede wszystkim nieprawidłowa postawa i źle przygotowane miejsce pracy (biurko, krzesło). Skutkiem tego może być nie tylko opisywana dolegliwość, ale również powstanie i pogłębienie wad kręgosłupa.

Nieodzowną pomocą okazują się tutaj poduszki ortopedyczne dostępne na stronie https://butterfly-mag.com/pl/c/Magnetyczne-poduszki-ortopedyczne/18, które niwelują problemy dotyczące szyjnego odcinka kręgosłupa oraz redukują drętwienie rąk. Ich stosowanie skutkuje ogólną poprawą sylwetki, co sprzyja również profilaktyce zespołu cieśni nadgarstka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*