Prestiżowe angielskie uczelnie

Prestiżowe angielskie uczelnie

Wielka Brytania od stuleci znana jest z wysokiej jakości szkolnictwa wyższego. Niektóre uczelnie są legendarne i znane na całym świecie, zarówno w kręgach elit intelektualnych i naukowców, jak i w popkulturze. Mimo że studiowanie za granicą, a już zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, może się niektórym wydawać nieosiągalne, to w rzeczywistości, przy odrobinie wysiłku, jest jak najbardziej możliwe.

Najbardziej znanymi uczelniami są Oxford oraz Cambridge. Obie uczelnie położone są w zasięgu godziny drogi od Londynu i dzięki bliskości dużych lotnisk są znakomicie skomunikowane z całym światem. Ale to nie znakomita infrastruktura tych miast i uniwersytetów przyciąga rokrocznie tysiące aplikujących, a zasłużona renoma najlepszych uczelni wyższych na całym świecie.

Uniwersytet Oksfordzki został założony w XII w., co czyni go najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii i jednym z najstarszych w Europie. O kilkadziesiąt lat młodszy Uniwersytet w Cambridge został powołany do życia przez byłych wykładowców Oxfordu i ma z nim strukturalnie wiele wspólnego. Uniwersytety te bywają określane wspólną nazwą – Oxbridge.

Równie dobry wybór

Mniej znanymi, ale równie cenionymi szkołami w Wielkiej Brytanii są;
– University College London – siódma najlepsza uczelnia świata i trzecia w Europie (oczywiście po Cambridge i Oxford).
– King’s College – założony przez samego króla Jerzego IV w początkach XIX w.
– Uniwersytet w Hertfordshire – znane z kształcenia światowej klasy specjalistów z zakresu praktyk biznesowych. Studia w Hertfordshire będą więc świetnym wyborem dla osób, które chcą np. założyć własną firmę.

Bardziej ekonomiczną opcją będą studia w Huddersfield. Ze względu na dobry poziom i nie wygórowane opłaty, na tej brytyjskiej uczelni studiuje również wielu Polaków. Oferuje ona szeroki wachlarz kierunków humanistycznych oraz technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 4 =