Ocieplanie domu – jak w najprostszy sposób można je wykonać?

Ocieplanie domu – jak w najprostszy sposób można je wykonać?

Jeżeli budujesz właśnie swój pierwszy własny dom, to na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób go ocieplić, żeby uzyskał jak najlepsze właściwości termoizolacyjne i by jego ogrzewanie nie kosztowało później majątku. O ile na ocieplenie ścian budynku od wielu lat są dobre i sprawdzone sposoby, o tyle sprawa dachu nie jest już tak oczywista. Istnieje kilka interesujących możliwości, o których trzeba wiedzieć.

Pianka, jako uniwersalny materiał do ocieplenia domu

Komfort cieplny, to kluczowa sprawa, żeby mieszkać wygodnie i przyjemnie. Przed ostateczną decyzją warto się zapoznać z tym, jak wygląda ocieplanie dachu krok po kroku i jakich materiałów do tego użyć. Na rynku najpopularniejsza jest od lat wełna skalna, ale musisz sam rozważyć, czy będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Od kilku lat widać wzrost zainteresowania piankami otwartokomórkowymi, które mają równie dobrze dobre właściwości izolacyjne, a przy tym są łatwe w położeniu metodą natryskową i trwałe. To rozwiązanie gwarantuje większą szczelność niż w przypadku wełny.

Jedynym minusem pianki jest to, że zazwyczaj wychodzi drożej niż wełna skalna. Jednak to, że ocieplenie nie wymaga później poprawek i trwałość tego rozwiązania, to naprawdę duże plusy. Warto zapoznać się z informacjami na ten temat, chociażby tymi zawartymi na stronie https://cels.pl/ocieplanie-piana/dachow/ i zastanowić się, czy w Twoim wypadku nie będzie to najlepsza opcja. Różnica w cenie prawdopodobnie szybko się zwróci w obniżonych rachunkach za ogrzewanie zimą, a odpowiednio zabezpieczony dom, to przecież inwestycja na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedemnaście =