Na jakie zajęcia warto się udać, aby zredukować cellulit?

Na jakie zajęcia warto się udać, aby zredukować cellulit?

Cellulit to zmora wielu kobiet, szczególnie mam, które choć po ciąży zrzuciły zbędne kilogramy, to ich skórę pokrywają nieestetyczne rozstępy. Wiele firm farmaceutycznych i kosmetycznych prześciga się w wymyślaniu coraz to bardziej innowacyjnych specyfików, które miałyby pomóc kobietom wygładzić te niechętnie odkrywane miejsca. Cellulit jednak jest niczym innym jak rozciągniętą tkanką tłuszczową i tylko na drodze odpowiednich ćwiczeń i zajęć jesteśmy w stanie nad nim skutecznie zapanować.

Precz z cellulitem

Aby pozbyć się cellulitu, należy podjąć aktywność fizyczną, która pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. Oto ćwiczenia, które mogą okazać się skuteczne pod warunkiem, że będą są wykonywane regularnie:

– ćwiczenia typu cardio (np. aerobik) – wpływają one bezpośrednio na spalenie tkanki tłuszczowej i poprawę ukrwienia okolic ud i pośladków,

– trening siłowy – poprawia napięcia mięśni zwiększa elastyczność skóry, co powoduje mniej widoczny cellulit. Regularny trening to także spalanie tkanki tłuszczowej, której nadmiar objawia się właśnie cellulitem,

– rollowanie – po każdym treningu czy wysiłku należy rollować miejsca dotknięte cellulitem przez około 15 minut.

Rewolucja w walce z niedoskonałościami skóry

Elektrostymulacja mięśni to wysoce skuteczny sposób na rozprawienie się z cellulitem. Dzięki skoncentrowanemu działaniu pobudza ona konkretne partie mięśni do spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wystarczy zaledwie kilka zabiegów w studio urody czy gabinecie odnowy biologicznej, aby móc cieszyć się wygładzoną skórą ud, brzucha i pośladków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + jedenaście =