Na jakie kwestie zwrócić uwagę decydując się na własną przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na jakie kwestie zwrócić uwagę decydując się na własną przydomową oczyszczalnię ścieków?

Osoby nieposiadające dostępu do kanalizacji komunalnej muszą same zadbać o zainstalowanie odpowiedniego urządzenia do odprowadzania nieczystości. Jakiego wyboru dokonać w tej kwestii? Niektórzy decydują się na tradycyjne szambo z betonu. Ale na rynku są inne ciekawe rozwiązania. Na przykład przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Co warto wiedzieć przed jej zakupem i instalacją?

Liczy się ekologia i oszczędność

Niektórzy zastanawiają się, czy warto inwestować w taką oczyszczalnię, skoro istnieją tańsze rozwiązania. Faktem jest, że koszt zakupu i montażu nie jest tani. Jednak na tego rodzaju urządzenia należy patrzeć z szerszej perspektywy. W momencie uruchomienia oczyszczalni zaczyna się proces oszczędnościowy bez względu na liczbę osób zamieszkujących posesję. Szamba betonowe magazynują ścieki, które później trzeba wypompowywać. Im większa liczba mieszkańców, tym większe koszty eksploatacji. Oczyszczalnia przydomowa nie magazynuje zanieczyszczeń. Cały proces w niej zachodzący ma na celu usunięcie oczyszczonego wcześniej materiału biologicznego do gleby. Nie zachodzi więc potrzeba regularnego wypompowywania ścieków.

Uniwersalność przede wszystkim

Niewątpliwą zaletą przydomowych oczyszczalni biologicznych jest możliwość wykorzystania oczyszczonego ścieku do prac ogrodniczych. Bez obaw można podlewać nią również drzewka w sadzie. Daje to spore oszczędności jeśli chodzi o zużycie wody. Sam wybór parametrów zbiornika oczyszczalni jest zależny między innymi od ilości osób zamieszkujących posesję. W każdej firmie oferującej taki produkt jak https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/biologiczne/ możemy otrzymać wyczerpujące informacje i wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =