Na czym polega pomaganie ofiarom przemocy?

Na czym polega pomaganie ofiarom przemocy?

Przemoc jest poważnym problemem w dzisiejszym świecie, od znęcania się po przemoc domową. Przemoc rani ludzi i powoduje wiele problemów. W tym miejscu wkraczasz Ty: możesz przeciwstawić się przemocy i pomóc jej zapobiegać.

Jednym ze sposobów, aby pomóc ofierze przemocy w radzeniu sobie jest danie jej do zrozumienia, że nie jest sama w swojej walce

Psychologiczna-terapia w tym przypadku jest bardzo ważna. Warto umówić się na wizytę do specjalisty. Zwracanie uwagi na potrzeby ofiar jest ważne i chcemy mieć pewność, że wiedzą one, iż ich potrzeby są zaspokajane. Chcemy porozmawiać o tym, co możemy zrobić dla ofiar i porozmawiać o omawianych kwestiach. Mamy tutaj wiele opcji, ale zacznijmy od pięciu, które możesz rozważyć, aby nie tylko pomóc ofiarom, ale także sprawić, że samemu poczujesz się lepiej. Pomaganie ofiarom przemocy polega na byciu przy nich. Zrobić wszystko, aby zapewnić im dostęp do wsparcia, którego potrzebują i pomóc im w ponownym przejęciu kontroli nad własnym życiem. Chodzi o stworzenie długotrwałego wpływu na tych, którzy najbardziej tego potrzebują, ponieważ razem możemy sprawić, że przemoc stanie się przeszłością. Pomoc ofiarom przemocy polega na wspieraniu ich w odkrywaniu własnej siły i zdolności do uzdrowienia. Kładziemy duży nacisk na trwające całe życie wychodzenie z traumy i wzmacnianie ludzi do podejmowania działań, niezależnie od tego, czy prowadzimy psychoterapię indywidualną, czy warsztaty grupowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + cztery =