Mieszacz wody – jaką rolę spełnia w kuchni?

Mieszacz wody – jaką rolę spełnia w kuchni?

Każdy kuchenny zlewozmywak musi być wyposażony w baterię, za pomocą której można korzystać z wody. Istnieje kilka rodzajów kranów, a jednym z nich są te, które wyposażone są w mieszacz wody. Jest to element, który umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury wody za pomocą jednego uchwytu.

Jak działa mieszacz w kranie kuchennym?

Kran wyposażony w mieszacz wody jest alternatywą dla baterii z dwoma pokrętłami. W ich przypadku jednak ustawienie idealnej temperatury wody jest bardzo trudne, co zwłaszcza w kuchni może być uciążliwe. Mieszacze wody dają możliwość ustawienia uchwytu w konkretnej pozycji, dzięki czemu po uruchomieniu wody będzie ona zawsze miała odpowiednią temperaturę.

W dowolnej chwili można także przesunąć uchwyt w lewo lub w prawo, przez co woda stanie się chłodniejsza lub cieplejsza. Z tego właśnie względu są one tak popularne i chętnie wybierane do kuchni, a także do łazienki. Używanie baterii z mieszaczem jest nie tylko wygodne i zwiększa komfort, ale także wpływa na zmniejszenie zużycia wody. Dzięki niej można zaoszczędzić nawet o 30% więcej cieczy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kranów z dwoma uchwytami.

Montaż takiej armatury kuchennej nie jest trudny i poradzić sobie z nim może nawet niedoświadczona osoba. Jeśli zdarzy się awaria, w wyniku której kran zacznie przeciekać, trzeba sprawdzić czy wszystkie jego elementy są właściwie dokręcone. Jeśli to nie przyniesie skutku, konieczne będzie rozebranie całe baterii, aby można było znaleźć przyczynę awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 11 =