Maszyny przemysłowe – jak zabezpieczyć okablowanie?

Maszyny przemysłowe – jak zabezpieczyć okablowanie?

Wiele maszyn wykorzystywanych w przemyśle potrzebuje energii elektrycznej do prawidłowego działania. Sprzęt taki może korzystać z prądu o napięciu 230V lub z energii elektrycznej 400V czyli tak zwanej “siły”. Bardzo ważną rolę w procesie zasilania maszyn przemysłowych odgrywają przewody doprowadzające prąd z gniazda do urządzenia. Przewody elektryczne wykorzystywane w przemyśle powinny być odpowiednio uszczelniane i zabezpieczane przed różnymi uszkodzeniami i trudnymi warunkami, o które bardzo łatwo w zakładach produkcyjnych i przemysłowych.

Bardzo ważnymi elementami ochronnymi są dławnice kablowe. Zabezpieczają one kable przed różnymi ostrymi krawędziami, wilgocią i innymi niekorzystnymi czynnikami, gdy są przeprowadzane przez otwory w obudowach, ścianach, itp. Można śmiało stwierdzić, że akcesoria te są wręcz obowiązkowe przy tworzeniu instalacji w trudnych warunkach przemysłowych. Przewody będą chronione przed przecięciem i uszkodzeniami mogącymi spowodować pożar, uszkodzenie sprzętu czy też porażenie elektryczne.

Wysokiej jakości przepusty i przelotki

Podobne zadania do dławnic spełniają specjalne przepusty i przelotki wykonane z tworzywa sztucznego. Nie tylko chronią kluczowe punkty przed uszkodzeniami, ale dodatkowo świetnie je izolują. Produkty tego typu są dostępne u różnych przedstawicieli na rynku, jak na przykład w sklepie https://www.bhjanecki.pl. Zaletą ofert takich firm jest fakt, że obejmują one najwyższej jakości materiały w wielu rozmiarach, które są przystosowane do produktów o zróżnicowanej grubości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + cztery =