Lampy dalekosiężne – w jakich autach można je zamontować?

Lampy dalekosiężne – w jakich autach można je zamontować?

Lampy dalekosiężne to dodatkowe lampy drogowe montowane w samochodach, które emitują długą na kilkaset metrów skupioną wiązkę światła oraz posiadają wąski kąt świecenia. Biorąc pod uwagę przepisy prawa oraz zasady homologacji jest to zwykłe oświetlenie dodatkowe, którego posiadanie nie jest obowiązkowe. Musi być ono ustawione w taki sposób, aby nie oślepiać innych kierowców, co może stwarzać zagrożenie na drodze. 

W jaki sposób powinny być zamontowane lampy dalekosiężne?

Dodatkowe dalekosiężne światła montowane są zazwyczaj w samochodach wyścigowych oraz terenowych, które często poruszają się po zmroku po nieoświetlonych obszarach. Stosuje się je jako dodatkowe źródło światła, dlatego są niezwykle przydatne podczas wypraw terenowych po zmroku. Są one bardzo popularnym dodatkiem, który chętnie wybierany jest także przez właścicieli i kierowców samochodów ciężarowych, głównie ze względu na to, że zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy na trudnych trasach.

Lampy dalekosiężne montuje się zazwyczaj na przedniej ramie lub na rampie na dachu, dzięki czemu doskonale oświetlają drogę przez pojazdem oraz po obu jego bokach. Każda z lamp musi posiadać aktualną europejską homologację, która dopuszcza ją do ogólnego użytku. Montując je w samochodzie trzeba pamiętać, że nie mogą one zostać umieszczone na jednej linii razem z lampami drogowymi. Duży wybór tego rodzaju oświetlenie można znaleźć na stronie https://detoxled.pl/. Trzeba pamiętać, że do dwóch lamp drogowych można dodać wyłącznie dwie dalekosiężne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 18 =