Kto może nam pomóc w opiece nad chorym w domu?

Kto może nam pomóc w opiece nad chorym w domu?

Nie każda choroba mija po upływie kilku dni czy tygodni. Nie oznacza to jednak, że cierpiący na nią człowiek przez cały okres leczenia przebywać będzie w szpitalu czy specjalistycznej placówce. Sprawowanie opieki nad pacjentem w warunkach domowych wymaga pewnego przygotowania, zarówno przestrzeni jak i domowników. Niemniej, absolutnie nie jest niemożliwe!

Jak przygotować się do opieki nad chorym członkiem rodziny?

Przygotowanie się do przejęcia opieki nad niesprawną osobą wymaga przede wszystkim stworzenia w domu odpowiedniej przestrzeni. W zależności od jednostki chorobowej, jej stopnia zaawansowania czy wieku pacjenta konieczne może być zaopatrzenie się nie tylko w akcesoria takie jak chodzik czy materac przeciwodleżynowy, ale też łóżko czy wyciąg do przenoszenia chorych. Trzeba tu wspomnieć, że zakup potrzebnych sprzętów to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Wiele potrzebnych urządzeń czy mebli można wypożyczyć. Taką usługę oferuje między innymi domowe hospicujm https://fho.org.pl/hospicjum-domowe/.

Personel pomagający w opiece

Drugim, równorzędnym, aspektem leczenia w domu jest zapewnienie choremu profesjonalnej opieki ze strony personelu medycznego. Regularne wizyty lekarza, pielęgniarki czy fizjoterapeuty są niezwykle ważne nie tylko dla zdrowia pacjenta, ale też dla kondycji psychicznej jego bliskich. Wizyta specjalisty to okazja do zadania pytań, rozwiania wątpliwości czy znalezienia rozwiązania dla pojawiających się problemów. Nie mniej potrzebne mogą okazać się odwiedziny innych pracowników medycznych, którzy na kilka lub kilkanaście godzin przejmują opiekę nad chorym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 8 =