Książki religijne nie tylko o Biblii

Książki religijne nie tylko o Biblii

Podstawową lekturą każdego chrześcijanina jest niewątpliwie Biblia. Niemniej, jednak dbając o właściwy rozwój duchowy warto sięgnąć także po inne pozycje, w tym także komentarze biblijne, żywoty świętych, świadectwa nawróceń, poradniki, czy książki historyczno-kulturowe.

Czy warto czytać książki religijne?

Czytanie poszerza wiedzę, motywuje do głębszego kontaktu z Bogiem, a także niejednokrotnie mobilizuje do zmian we własnym życiu. Literatura religijna to również dobry pomysł prezent dla najbliższych np. z okazji ślubu, Świąt Bożego Narodzenia czy pierwszej komunii świętej. Książki o tematyce religijnej dostępne są zarówno w księgarniach tradycyjnych, jak i katolickich, przy czym wiele z nich oferuje możliwość zakupu on-line. Niektóre książki można kupować także bezpośrednio od wydawcy. Jedną z takich firm jest wydawnictwo Resikon Press. Na stronie wydawnictwa https://www.rosikonpress.com/ można znaleźć ciekawe, wieloaspektowe projekty, dotyczące różnych dziedzin życia, w tym książki i tematyce religii, sztuki, historii oraz wiedzy o kulturze i zjawiskach społecznych.

Cechą charakterystyczną wydawnictwa jest połączenie bogatej treści z wysokiej jakości ilustracjami, co stanowi oryginalne i twórcze podejście do tematu. W sklepie znajdziemy m.in. takie tytuły, jak: „Kościół na stepie” ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, „Zło dobrem zwyciężył” Włodzimierza Rędziocha, czy  „Twoja Pierwsza Komunia Święta” Papieża Franciszka. Pozycją wartą szczególnej uwagi jest książka Tajne Archiwum Watykańskie, która opowiada o burzliwej historii jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie. Jest to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących, ale przede wszystkim dla wszystkich tych, których pasjonują zagadki historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − siedem =