Książki religijne nie tylko o Biblii

Książki religijne nie tylko o Biblii

Podstawową lekturą każdego chrześcijanina jest niewątpliwie Biblia. Niemniej, jednak dbając o właściwy rozwój duchowy warto sięgnąć także po inne pozycje, w tym także komentarze biblijne, żywoty świętych, świadectwa nawróceń, poradniki, czy książki historyczno-kulturowe.

Czy warto czytać książki religijne?

Czytanie poszerza wiedzę, motywuje do głębszego kontaktu z Bogiem, a także niejednokrotnie mobilizuje do zmian we własnym życiu. Literatura religijna to również dobry pomysł prezent dla najbliższych np. z okazji ślubu, Świąt Bożego Narodzenia czy pierwszej komunii świętej. Książki o tematyce religijnej dostępne są zarówno w księgarniach tradycyjnych, jak i katolickich, przy czym wiele z nich oferuje możliwość zakupu on-line. Niektóre książki można kupować także bezpośrednio od wydawcy. Jedną z takich firm jest wydawnictwo Resikon Press. Na stronie wydawnictwa https://www.rosikonpress.com/ można znaleźć ciekawe, wieloaspektowe projekty, dotyczące różnych dziedzin życia, w tym książki i tematyce religii, sztuki, historii oraz wiedzy o kulturze i zjawiskach społecznych.

Cechą charakterystyczną wydawnictwa jest połączenie bogatej treści z wysokiej jakości ilustracjami, co stanowi oryginalne i twórcze podejście do tematu. W sklepie znajdziemy m.in. takie tytuły, jak: „Kościół na stepie” ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, „Zło dobrem zwyciężył” Włodzimierza Rędziocha, czy  „Twoja Pierwsza Komunia Święta” Papieża Franciszka. Pozycją wartą szczególnej uwagi jest książka Tajne Archiwum Watykańskie, która opowiada o burzliwej historii jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie. Jest to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących, ale przede wszystkim dla wszystkich tych, których pasjonują zagadki historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 4 =