Klasyczne rozwiązania dla Twojego domu

Klasyczne rozwiązania dla Twojego domu

Styl klasyczny to na pewno dobry wybór dla osób, które nie lubią zbytniej ekstrawagancji i szaleństwa. Jest bardzo stonowany, spokojny oraz na pewno ponadczasowy. Często w aranżacji takich wnętrz wykorzystuje się naturalne materiały, charakteryzujące się wysoką jakością i elegancją.

Kamień we wnętrzach

Jednym z podstawowych materiałów używanych we wnętrzach jest marmur. W odpowiednim wyborze tego materiału może nam pomóc na przykład firma taka jak: http://www.kamieniarstwo-staniszewski.pl. Pierwszym zastosowaniem kamienia, jakie zazwyczaj przychodzi nam do głowy jest blat zarówno w kuchni, jak i w łazience. Nic dziwnego, gdyż jest materiałem wytrzymałym na uderzenia oraz odpornym na działanie wysokich temperatur. Ponadto kamieniem tym można wyłożyć również ściany oraz podłogi. Warto jednak najpierw zastanowić się, czy powierzchnia naszych pomieszczeń pozwala na taki zabieg dekoracyjny. Jeden marmurowy element we wnętrzu może dodać mu elegancji, jednak położenie dużej ilości kamienia może być zbyt przytłaczające. Otrzymamy wówczas efekt przepychu oraz optycznie zmniejszymy wnętrze, a nie to jest przecież naszym zamiarem. Najlepszym miejscem dla takich projektów są duże, otwarte przestrzenie, tam bez problemu możemy kłaść marmur od podłogi aż po sufit.

Podłogi i schody

Skoro jesteśmy już w temacie podłóg. Nic nie kojarzy się bardziej z luksusem i elegancją niż witające od progu rezydencji marmurowe posadzki oraz schody. Jeśli zatem posiadamy tego typu nieruchomość, czyli dostatecznie dużą i przestronną, nie bójmy się tego typu rozwiązań. Jeśli jednak dysponujemy mniejszym metrażem postarajmy się, aby ilość marmuru była idealnie wyważona. Pamiętajmy także, że jeśli decydujemy się na zastosowanie marmuru na podłodze, nasze wnętrze może przypominać lodową krainę. Gładka powierzchnia tego kamienia oraz jego chłodny odcień na pewno nie ocieplą pomieszczenia. Aby temu zaradzić dobrze jest wprowadzić do wnętrza odpowiednie tkaniny dekoracyjne, zarówno w postaci zasłon, jak i obić mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =