Jakiej ilości pamięci RAM w komputerze potrzebuję?

Jakiej ilości pamięci RAM w komputerze potrzebuję?

Jeśli kupujesz nowy laptop, jedną z pierwszych rzeczy, na które będziesz chciał zwrócić uwagę, jest ilość pamięci RAM, w którą jest wyposażony. Pamięć RAM laptopa to jego pamięć krótkoterminowa, która jest niezwykle ważna dla płynnego i wydajnego działania laptopa. 

Za mało, a za dużo

Jeśli kupisz laptopa ze zbyt małą ilością pamięci RAM, prawdopodobnie będzie działać powoli i mieć problemy z wielozadaniowością. 

Z drugiej strony, zakup laptopa ze zbyt dużą ilością pamięci RAM może być kosztownym błędem – nie tylko ze względu na różnicę w cenie między 8 GB a 16 GB, ale także dlatego, że większość laptopów ma już zainstalowane 4 GB, więc dodanie większej ilości pamięci RAM byłoby przesadą.

Zależy od potrzeb

To, ile pamięci potrzebuje Twój komputer, zależy od tego, co zamierzasz na nim robić. Jeśli wszystko co robisz to przeglądanie stron internetowych i sprawdzanie poczty co jakiś czas, 4GB powinno być w porządku dla większości ludzi. 

Jeśli planujesz używać komputera do bardziej intensywnych zadań, takich jak edycja zdjęć lub wideo lub gry, to 8 GB jest prawdopodobnie lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. 

A jeśli planujesz korzystać z wielu programów jednocześnie (na przykład: strumieniowe przesyłanie muzyki podczas edycji zdjęć), to 16 GB może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Laptopy biznesowe zazwyczaj wyposażone są w taką ilość pamięci operacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + trzy =