Jakie zabiegi mogą uśmierzyć bóle mięśni?

Jakie zabiegi mogą uśmierzyć bóle mięśni?

Ból mięśni i stawów, niezależnie od jego przyczyny, może mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie. Istnieją jednak różne sposoby na ich łagodzenie. Pomocne mogą być nawet domowe sposoby, odpowiednie kremy lub maści, jednak największą skutecznością cieszą się zabiegi fizjoterapeutyczne. Przyjrzyjmy się, jakie dokładnie procesy mogą pomóc w walce z bólami mięśni.

Jak przywrócić sprawność mięśni?

Fizjoterapia nie jest w stanie zastąpić konsultacji lekarskich oraz farmakoterapii, lecz może być świetnym dopełnieniem innych form leczenia. Sama w sobie skoncentrowana jest na naturalnych metodach leczniczych, czyli za pomocą różnego rodzaju bodźców pomaga powrócić organizmowi stan równowagi. Efektem może być znaczna pomoc w łagodzeniu wielu dolegliwości bólowych, w tym bólu mięśni.

Jednym z rodzajów terapii jest termoterapia, która do leczenia wykorzystuje energię cieplną – zimną lub gorącą. Oddziałuje zazwyczaj na konkretne miejsca bólowe. Zabiegi z jej wykorzystaniem mogą zmieniać wrażliwość receptorów, poprawiać krążenie, a nawet powodować korzystne przemiany chemiczne w obrębie tkanek.

Innym rodzajem jest ultrasonoterapia, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków, czyli fal akustycznych o wysokiej częstotliwości. Ich przykładem jest fala uderzeniowa, o której informacje znaleźć można np. na stronie: https://fizjomedicar.pl/fizykoterapia/fala-uderzeniowa/. Takie zabiegi działają rozluźniająco, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle mięśni, kręgosłupa, czy choroby reumatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =