Jakie umiejętności zyskują uczestnicy szkoleń coachingowych?

Jakie umiejętności zyskują uczestnicy szkoleń coachingowych?

Udział w szkoleniach coachingowych dla wielu osób jest niezwykle atrakcyjnym sposobem na podniesienie swoich kompetencji zawodowych. W związku z rosnącym popytem na wyżej wspomniane, organizowanych jest ich coraz więcej. Jakie zatem umiejętności zyskują uczestnicy szkoleń coachingowych? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Po pierwsze – nabycie kompetencji coachingowych

Uczestnicy szkoleń coachingowych takich jak np. te z witryny https://meritum-coaching.pl/ mogą nabyć kompetencje coachingowe, do których przede wszystkim należą umiejętności komunikacyjne. Mowa tu między innymi o wyzbyciu się trudności z zadawaniem otwartych pytań oraz tzw. pytań pogłębiających. Dodatkowo, uczestnik takiego szkolenia uczy się jak aktywnie słuchać. 

Po drugie – zdobycie wiedzy na temat emocji 

W trakcie szkoleń coachingowych ich uczestnicy uzyskują obszerną wiedzę na temat emocji. Ponadto zdobywają wiedzę na temat tego, jak je regulować. W konsekwencji uczą się, jak panować nad swoimi emocjami, jak i również nad emocjami rozmówcy. 

Po trzecie – poszerzenie warsztatu menedżerskiego 

Osoby pełniące funkcje menedżerów i liderów w swoich firmach, podczas szkoleń poszerzają wiedzę o coachingowy sposób pracy z podwładnymi. Uczą się bowiem jak wspierać ich samodzielność oraz zaangażowanie. To przyczynia się do zwiększenia wydajności pracowników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =