Jakie udogodnienia mogą znacząco poprawić pracę na magazynie?

Jakie udogodnienia mogą znacząco poprawić pracę na magazynie?

Praca na magazynie nie jest prosta, dlatego trzeba wspomóc pracowników dodatkowymi udogodnieniami. Przekłada się to nie tylko na komfort, ale również na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Pomagają też uporządkować magazyn i zmieścić w nim więcej rzeczy. Jakie udogodnienia poprawiają pracę przy składowaniu towaru?

Regały i wózki widłowe

Składowany towar trzeba utrzymać w jak największym porządku, dzięki czemu można zmieścić w magazynie więcej przedmiotów. Warto zadbać o porządne regały, które powinny przenosić jak największe obciążenie. Niektóre wersje mogą utrzymać wagę powyżej tony. Regały powinny ciągnąć się aż po sam sufit, dzięki czemu magazyn przechowa większą liczbę towaru. Do umieszczania go na wyższe półki służą wózki widłowe, które można kupić na https://jung-serwis.com/sprzedaz-wozkow-widlowych/. Potrafią unieść kilka ton a ich szybkość pozwala na dużo wydajniejszą pracę. 

Palety oraz wózki paletowe

Nie wszyscy magazynierzy posiadają uprawnienia na wózki widłowe. Ułatwić ich pracę można za pomocą wózków ręcznych paletowych, potocznie nazywanych “paleciakami”. Pozwalają one na przenoszenie dużych obciążeń za pomocą ręcznie podnoszonych wideł. W magazynie warto zadbać o jak największą ilość palet, które są wymagane przy każdorazowym transporcie większego towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 14 =