Jakie preparaty stosować na problemy związane ze skórą głowy?

Jakie preparaty stosować na problemy związane ze skórą głowy?

Swędzenie, łupież, wypadanie włosów – to tylko niektóre dolegliwości, z którymi boryka się sporo osób. Ich przyczyn może być wiele, poczynając od chorób takich jak grzybica, czy łuszczyca po delikatne przypadłości jak łupież. Z większością z nich można poradzić sobie samodzielnie, stosując odpowiedni kosmetyk lub szampon na problemy skóry głowy. Jak je wybrać? I w jakich sytuacjach będą pomocne?

Łupież

Za jego powstawanie odpowiedzialne są głównie drożdżaki. Do ich nadmiernego rozwoju może dojść w wyniku niewłaściwej diety, złej pielęgnacji, ale i zmian hormonalnych, czy immunologicznych. Najłatwiej dolegliwość tę zwalczyć stosując szampony dermatologiczne, które nie pozwalają na namnażanie się wspomnianych drożdżaków, ale też przynoszą ulgę w swędzeniu, czy pieczeniu.

Sucha skóra głowy

Osoby borykające się z tym problemem powinny przede wszystkim przypatrzeć się swojej diecie i zadbać o właściwe nawodnienie. Warto także stosować kosmetyki zarówno do mycia, jak i pielęgnacji, przeznaczone specjalnie do tego celu. Dobry efekt przyniosą także domowe maseczki z soku z cytryny i jogurtu lub płukanki z octu jabłkowego.

Skóra tłusta

Obserwują ją często osoby, które borykają się z chorobami narządów wewnętrznych, zmianami hormonalnymi lub u których pojawiła się grzybica w tym obrębie ciała. Wymaga delikatnego traktowania. Warto regularnie stosować specjalne peelingi przeznaczone do tego rodzaju włosów. Preparat należy nanieść u nasady, delikatnie wmasować, a następnie umyć odpowiednim szamponem. W zależności od kosmetyków zaleca się stosować peeling 1-2 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − siedem =