Jakie pojazdy kempingowe można wynająć na jakiś czas?

Jakie pojazdy kempingowe można wynająć na jakiś czas?

Podróżowanie kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne. Tego typu odpoczynek, czy wyjazd związany ze zwiedzaniem ciekawych miejsc jest bardzo atrakcyjny i zupełnie różny od wczasów stacjonarnych. Jego miłośnicy mogą poczuć się wolni, gdyż nie ogranicza ich czas ani miejsce wyjazdu.

Wynajem „domu na kółkach”

Przygodę z podróżowaniem pojazdem kempingowym warto zacząć od jego wypożyczenia, a następnie przekonania się czy taka forma odpoczynku jest satysfakcjonująca. Obecnie pojawia się coraz więcej wypożyczalni oferujących taki sprzęt. Można więc z łatwością wybrać to co nas interesuje. Jedną z możliwości jest wynajęcie przyczepy kempingowej. Dostępne są one w różnych wielkościach  i konfiguracjach. Trzeba się liczyć z tym, że kierowanie samochodem, do którego jest ona doczepiona jest znacznie utrudnione, jednak daje dużą wolność i nie trzeba rozstawać się ze swoim ulubionym samochodem, którym bez problemów można wjechać do centrów miast.

Alternatywą może być kamper

Dużo wygodniejsze wydaje się podróżowanie kamperem, który jest przestronny, mieści nawet do sześciu osób. Wypożyczalnie takich „domów na kółkach” zwykle mają w ofercie kilkuletnie, zadbane samochody, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróży. Wynajem kosztuje  od trzystu  do ponad tysiąca złotych za dobę, co zależy od wielkości i klasy pojazdu. W cenie za wynajem kampera zawarte jest jego ubezpieczenie, co pozwala pozbyć się obaw o ewentualne koszty związane z uszkodzeniem. Za dodatkowe wyposażenie, takie jak bagażnik rowerowy, czy telewizor zazwyczaj trzeba dopłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =