Jakie meble pokojowe wstawić do małego salonu?

Jakie meble pokojowe wstawić do małego salonu?

Urządzenie małego salonu wydaje się nie lada wyzwaniem. Jednak dobrze przemyślany projekt oraz sprytne ustawienie mebli sprawi, że wnętrze zyska na przestrzeni, a jednocześnie będzie pełniło wszelkie niezbędne funkcje pokoju dziennego. Dlatego wybierając sprzęty, warto przemyśleć, czy pokój będzie pełnił jedynie funkcję wypoczynkową, czy również jadalni, a może nawet sypialni.

Niskie meble, większa przestrzeń

Urządzając mały salon, należy z góry skreślić duże i ciężkie meble. Wielka kanapa lub stół sprawią, że przestrzeń zmniejszy się optycznie i będzie sprawiać wrażenie zagraconej. Dlatego lepiej zdecydować się na niższą sofę, na przykład w jasnym kolorze. Dobrym rozwiązaniem są narożniki, które pozwalają efektywnie zagospodarować rogi pokoju, a jednocześnie dają dużo miejsca do siedzenia.

Kolejny mebel, który powinien znaleźć się w salonie, to stolik. W tym wypadku również nie warto wybierać dużych stołów. Niski, najlepiej okrągły lub owalny świetnie nadaje się do niewielkiego pomieszczenia i daje spore możliwości aranżacji. Można też wybrać skrzynię, która poza funkcją stolika, będzie również miejscem do przechowywania.

Salon kojarzy się najczęściej z miejscem wypoczynku, więc wiele osób marzy o fotelu. Jeśli jednak brak na niego miejsca, warto rozważyć krzesła loftowe. Wyściełane modele z powodzeniem zastąpią duży fotel.
Urządzając mały salon, trzeba przywiązać dużą wagę do ustawienia mebli. Kanapa oraz regał powinny stać ustawione równolegle do ścian, jednak inne meble, takie jak krzesło z poduszką, lepiej, jeśli stoją pod kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 8 =