Jakie materiały warto wykorzystać podczas budowy nowego tarasu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras stanowi marzenie wielu osób i wynika to z tego, że stanowi on przedłużenie domu, które jednak znajduje się już na zewnątrz. Czujemy się na nim swojsko, w końcu jesteśmy pośród ogrodowej scenerii naszej działki. Zanim zbudujemy wspomniany taras, warto zastanowić się nad projektem tej konstrukcji. Jakie materiały warto zastosować, żeby skutecznie zrealizować to przedsięwzięcie?

Drewno jako podstawa

Drewno najczęściej stanowi najważniejszy element całości. To z niego wykonuje się legary, które stanowią stabilizację całej konstrukcji. Dodatkowo samo podłoże może być wykonane właśnie z drewna (chociaż nie musi). Ponadto właśnie z tego surowca możemy wykonać barierki, schody czy donice ozdobne. Oczywiście drewno również różni się pomiędzy sobą jakością, wyglądem czy ceną – wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych potrzeb.

Beton i stal jako stabilizacja tarasu

Często taras potrzebuje dodatkowego podparcia wykonanego ze stali czy z betonu. Na początku warto wykopać trochę ziemi i umieścić w nich stalowe pochwyty. Następnie można je zabetonować i tym samym uzyskać stabilną konstrukcję. Na tej podstawie warto już używać drewna do budowania kolejnego poziomu tarasu. To właśnie tego typu rozwiązania są najpopularniejsze, a dodatkowo – bardzo solidne. 

Kostka brukowa jako popularne pokrycie tarasu

Jeśli chodzi już o ostatnią warstwę, to kostka brukowa w ostatnim czasie jest najpopularniejszym materiałem do tworzenia podłoża tarasu. W ten sposób uzyskuje się trwały i estetyczny efekt. Jeśli zatem poszukiwana jest hurtownia kostki brukowej Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele firm zajmujących się sprzedażą takich kostek. Wykorzystanie ich daje możliwość uzyskania efektu o wyjątkowych cechach wytrzymałościowych i zróżnicowanym wzorze. Są one również bardzo proste w czyszczeniu i nie musimy ich co roku impregnować. Alternatywą dla nich jest stosowanie płyt betonowych, stałego betonu, drewna konstrukcyjnego lub paneli kompozytowych. W niektórych sytuacjach stosuje się również utwardzenie powierzchni np. poprzez żwir.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*